Jak wgrać wynik do My Heritage

by Marta Sobota
Jak wgrać wynik do MH

Krok 1

W prawym górnym rogu najedź na zakładkę DNA i wybierz „Prześlij dane DNA”

Krok 2

Naciśnij „Start”

Krok 3

Wybierz, czy chcesz przesłać swój wynik DNA, czy kogoś innego i kliknij „Kontynuuj”

Krok 4

W przykładzie przesyłamy wynik DNA innej osoby. Jeśli mamy zgodę, zaznaczamy, że dana osoba zaakceptowała, że jej dane zostaną przesłane do My Heritage.

Krok 5

Przeczytaj i zaznacz, że akceptujesz warunki korzystania i politykę prywatności serwisu My Heritage, kliknij „Kontynuuj”.

Krok 6

Zaznacz zgodę na przetwarzanie danych DNA w celu dostarczenia wyników przez My Heritage i kliknij „Kontynuuj”

Krok 7

Potwierdź, że dane, które przesyłasz nie są związane z postępowaniem prawnym ani dochodzeniem, kliknij „Kontynuuj”

Krok 8

Kliknij „Tak” by aktywować dopasowania DNA

Krok 9

Poprzez dwukrotne wybranie opcji „Tak” wyraź zgodę, by kuzyni, którzy mają wspólne DNA z osobą, której wynik wgrywasz mogli widzieć przybliżone grupy etniczne, genetyczne oraz informacje o wspólnych segmentach DNA. Ułatwi to Wam znalezienie wspólnych przodków.

Krok 10

W tym kroku możesz wyrazić zgodę lub odmówić udziału w badaniach nad genetyką, genealogią i antropologią prowadzonych przez My Heritage. Ja tu wybieram opcję „Nie”. Jeśli chcesz, by wgrywany zestaw wziął udział w badaniach, możesz wybrać „Tak”. Zaznacz, że przeczytałeś/-aś informacje o badaniach DNA i wybierz „Tak” lub „Nie”.

Krok 11

W tym widoku widzisz podsumowanie wyrażonych i odrzuconych zgód. Po kliknięciu „Prześlij” będziesz mógł/-a wybrać z dysku plik, który chcesz wgrać do My Heritage. To już koniec 🙂 Teraz trzeba będzie poczekać 5-7 dni. W tym czasie dane zostaną przeanalizowane i na Twój adres email przyjdzie informacja, że wyniki są już dostępne.

0 Komentarz
0

You may also like

Skomentuj